06 Mart 2009

Yeni Kitaplarım.

Geçen yaz tatilinde araba ile Çanakkale’den İzmir Karaburun'a kadar çok güzel bir tur yaptık. O kadar iyi vakit geçirdik ki eşimle her sene tatillerimizin bir kısmını böyle geçirmeye karar verdik. Elimizde harita canım nereye gitmek nerde yemek yemek isterse oraya gittik. Gittiğimiz yerlerdeki görülmesi gereken yerleri de gezdik. Turizm Bilgi Büroları çok yardımcı oluyorlar bu konuda aklınız da olsun görülmesi gereken yerleri söylüyorlar hem de ücretsiz harita alabiliyorsunuz.
Neyse önümüzdeki tatil içinde şimdiden çalışmaya başladım. İlk adımda Boyut Yayınlarının “Türkiye’de Görülmesi Gereken 101 Yer” kitabını edinmek oldu. Hiç bir şey kaçırmak istemiyorum sanırım gittiğimiz yerlerle ilgili. Bir de Gezi Yayınlarının Türkiye Tatil Rehberi var henüz onu inceleme şansım olmadı.
Bir de “İsim İsim İstanbul” Kitabını aldım. İlk başta gezi kitabı olduğunu düşünüyordum ama daha ilginç bir şey çıktı. İstanbul’daki Mahalleler, semtler, sokaklar, meydanlar, dağlar, parklar ve tüm yapıların taşıdıkları isimlerin nerden geldiği hakkında bilgiler veren çok ilginç bir başucu kitabı. Oturduğunuz semtin adının anlamını merak etmediniz mi hiç. Beşiktaş ismi nerden gelmiş mesela :O)
http://www.boyut.com.tr/
http://turizmyayinlari.ekinyazim.com/root.vol?exec=home&pr=57324&do=3201

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails