30 Mart 2010

Peki Kim NAAN?

Gecen pazarlardan birinde burger krizimiz tuttu gene Reşitpaşa ya attık kendimizi. Reşitpaşa da ki Burgerin hikayeyi ayrıca yazıcam çok yakında :O) . Yolda gözüme bir tabela takıldı karnımızı doyurduktan sonra bir de şuraya bakalım bir şey gördüm sanki diye çekiştirdim kocamı. İyi ki çekiştirmişim Naan ı bulduk bu sayede. Burayı Özgü Şefin programında seyretmiştim, ama bebekte filan sanıyordum. Zaten içeri girip "Aa burası ekşi mayadan ekmek yapan yer mi?" diye sorduğumda evet "Özgür Şefte mi gördünüz" dedi içeride ki kibar bey :O) ve cevizli üzümlü ekmeğimizin yanında bize birer de kahve ikram etti. Bir yandan da sorularıma cevaplar verdi. Ekşi maya tamamen doğal bir maya imiş. Organik tam buğday unu ve suyla doğal bakterilerin oluşturularak elde ediliyormuş. Daha detaylı bilgiye buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.
Cevizli üzümlü ekmek tam bir bombaydı şarap ve peynir ile mükemmel, sabahları da tam yağlı beyaz beynirle süper oldu.
Naan Hindistan da baharatlı olarak yapılan bir pideymiş. Naan ın web sitesi bu ama ben bir türlü giremedim siteye. Trofolo da da Naan ile ilgili güzel bir yazı gördüm.
Naan'ın adres de; Doğanevleri 67 Reşitpaşa İstanbul Tel: 0212 323 50 55

3 yorum:

mc dedi ki...

bende izlemiştim o prog. çok şeker bi bayandı ve 100-150 yıllık mayaya çok şaşırmıştım tabii sonrası ekmege içim gitti:)

Hande Made For You dedi ki...

Ters bir yerde kalıyor aslında. Ama ekmek gerçekten çok güzelde. Bir sürü çeşit vardı. Allahtan karnımız tok gitmişiz yoksa hepsini alabilirdik. Mayya yı kullandıkça içine un ve su ilave ediyorlarmış ve böylece hiç bitmiyormuş. İlerki yazılarımdan birinde Reşitpaşaya gitmeniz için bir neden daha anlatıcam o zaman ikisini birden aradan çıkarırsın :O)

Adsız dedi ki...

Ben almanyadan sevgi, gercekten cok guzel bir blog, eger twitter veya facebook sayfasi varsa hemen
ekliycegim.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails